Mechanika I Diagnostyka Podwozia Krzysztof Duziak


start o_nas zakres_pracy cennik dojazd kontakt inne

Mechanika i Diagnostyka Podwozia Krzysztof Duziak. Zakres pracy: quaker state.

quker state

artykuły

opisy

Kilka słów o Firmie Quaker State:

quaker state "Pensylwania - jeden z 50 stanów USA, To tutaj na przełomie XVII i XVIII wieku osiedlili się pierwsi kwakrzy - pracowita, zdyscyplinowana wspólnota wyznaniowa rodem z Anglii. Nieświadomi jeszcze, że Stwórca obdarzył ich skarbem i przekleństwem ery przemysłowej: "płynnym złotem" - ropą naftową".

Takim wstępem w 1991 rozpoczynała się broszura informacyjna o wchodzących na nasz rynek produktach amerykańskiej firmy petrochemicznej "Quaker State".

quaker state I dalej ...od 1861 roku łącząc się w zespoły, kwakrzy rozpoczęli eksploatację jedynej w swoim rodzaju wysokoparafinowej ropy naftowej, znanej w świecie pod nazwą ropy pensylwańskiej. Z 1861 rokiem łączy się także powstanie firmy "Quaker State" - Kraina Kwakrów", koncernu, który pod tą samą nazwą do dzisiaj eksploatuje te same złoża ropy naftowej i produkuje najlepsze na świecie oleje samochodowe. Główna siedziba "Quaker State" zlokalizowana jest w Pensylwanii, w mieście o charakterystycznej nazwie Oil City - Miasto Oleju.

quaker stateTam też znajduje się pierwsza na świecie pompa do wydobycia ropy naftowej - pompa Mc Clintoca".
Od tamtej pory minęło już ponad 140 lat, "Quaker State" na dobre zadomowił się w Polsce i zyskał liczne grono zagorzałych zwolenników. Są wśród nich zarówno właściciele samochodów osobowych i dostawczych ale również ogromnych TIR-ów i autokarów, ciężkiego sprzętu budowlanego oraz ...kosiarek i pił łańcuchowych. Niektórzy smarują "Quakerem" już 3 albo i 4 pokolenie swoich pojazdów, inni - 10 letniego "Poloneza".

Co ich łączy, co ich przekonało?
Najlepiej posłużyć się cytatem z listu jednego z użytkowników, właściciela "Poloneza":" ....Ogólnie silnik wyciszył się oraz wyschła świeca na I cylindrze( wcześniej była non stop mokra -zaolejona?). wreszcie po wyjęciu bagnetu kapał z niego olej a nie „czarna masa”. Zdecydowałem się pójść na całość - do skrzyni biegów Quaker State 80W-90, tylny most - Quaker State 85W - 140, układ hamulcowy - również Quaker State DOT - 4. Auto zmieniło się nie do poznania: zrobiło się w nim nieprzyzwoicie cicho - skrzynia nie szumi, most nie wyje - bomba, oby tak dalej...".


Tym magicznym spoiwem była jakość. Niezmiennie, od początku towarzysząca produktom "Quaker State" cecha, gwarancja niezawodności, efektywności, źródło satysfakcji użytkownika.

Jak to z tą jakością było...
"Quaker State" od początku był "skazany" na jakościowy sukces. Posiadająca niezwykłe, i jak się miało okazać, jedyne w świecie właściwości smarne ropa pensylwańska nadawała się jak żadna inna do produkcji olejów i smarów.quaker state Przekonał się o tym w 1912 roku Franklin, producent pierwszych samochodów z zamkniętą skrzynią korbową. Wzrost temperatury w silnikach jego samochodów stwarzał takie warunki pracy, których nie wytrzymywał żaden olej. Zdesperowany, na skraju bankructwa, zwrócił się do nowozawiązanej spółki Quaker State Oil Refining Corporation z prośbą o pomoc. Ta wkrótce nadeszła w postaci nowego, wysokojakościowego oleju i problemy ustały. Od tego momentu postęp w motoryzacji zaczął dyktować warunki jakościowe w petrochemii.Okres międzywojenny to dynamiczny rozwój motoryzacji w USA (Ford T) i wzrost wymagań wobec producentów olejów. Korzystając z nadzwyczajnego uprzywilejowana jakościowego ( ropa pensylwańska) i stale wprowadzając nowe produkty Quaker State staje się liderem w jakości olejów silnikowych. Produkując pierwszy olej wielosezonowy zdobywa sobie uznanie wśród klientów gorącego Meksyku ale i chłodnej Montany i północnych prowincji Kanady. Wprowadzenie wysokodetergentowych olejów HD toruje mu drogę do armii. Jeppy, Shermany i Pattony walczące w czasie II wojny światowej na wszystkich frontach świata używały z powodzeniem olejów "Quaker State". US Army używa zresztą oleje "Quaker State" nadal ( specjalne podziękowania dla koncernu za kampanię Pustynna Burza w Iraku) i to w najnowocześniejszym sprzęcie m.in. Hummer. Okres powojennego boomu gospodarczego sprzyja zarówno ilościowej jak i jakościowej. ekspansji "Quaker State" W szczytowym momencie aż 26 % Amerykanów używa olejów oznaczonych dużym "Q", które zyskują sobie przy tym przydomek "szampana wśród olejów silnikowych".quaker state Niezliczone próby i prace badawcze, nowe technologie produktów i opakowań, surowa kontrola na każdym etapie produkcji pozwalają firmie sprostać rosnącym wymaganiom jakościowym producentów samochodów. W 1989 "Quaker State wprowadza pierwszy na świecie olej silnikowy klasy API SG zyskując dla niego aprobatę wszystkich światowych producentów samochodów, w tym najnowszych wówczas generacji z wielopunktowym wtryskiem i o większej niż 2 liczbie zaworów na cylinder. Nowe oleje "Quaker State" okazują się tak rewelacyjne, że z początkiem lat 90-tych koncern oferuje swoim klientom niespotykaną, jedyną w świecie gwarancję na silniki: 400 000 km lub 10 lat.


Nic dziwnego, zważywszy, że niejaki Don Champion, używając oleju "Quaker State" w swoim Cadillac'u Sedan de Ville przejechał aż 928 000 km bez remontu silnika. Wpisano go za to w 1993 do Księgi Rekordów Guinessa gdzie figuruje do dzisiaj.

Dekada jakości
Ostatnie dziesięciolecie XX wieku wiąże się w "Quaker State" z wejściem na rynki Europy Środkowo- Wschodniej. Objęte do 1989 roku embargiem rządu USA na technologie strategiczne produktow Quaker State.

Przyjęto podobną strategię rynkową jak w USA - zawsze w czołówce jakościowej. Do Polski trafiają kolejno wszelkie nowinki technologiczne. quaker state

Przy okazji prowadzona jest kampania edukacyjna pod hasłem "NIE POZWOL SIĘ OSZUKAĆ" informująca o właściwym oznakowaniu olejów silnikowych specjalnymi certyfikatami jakości Service API. / co oznacza kontrole API nad produkowanymi olejami/ O jakosci oleju Quaker State moze swiadczyc gwarancja jaka udziela dla niekomercjalnych uzytkownikow, Quaker State w USA i Kanadzie, 250 000 mil/ 400 000 km/ lub 10 lat.

opis wybranych podzespołów:

Akumulatory
Chłodnice
Wycieraczki
Hamulce
Koła
Sprzęgła
Filtr powietrza
Świece
Tłumik
Zapłon

Montaż tarcz hamulcowych
Układ kierowniczy
Hamowanie pojazdów
Przenoszenie napędu
Historia Midlandzakres pracy:

Kompleksowa naprawa zawieszeń
Geometria kół - 4 stanowiska,
Blokady skrzyń biegów,
Znakowanie pojazdów,
Wymiana oleju: Lotos, Quaker State = Midland,
Ciśnieniowa wymiana płynu hamulcowego,
Naprawa hamulców - toczenie tarcz,
Przeglądy okresowe,
Przeglądy przed rejestracyjne:
samochodów osobowych i dostawczych
Komputerowe badanie amortyzatorów

start - o nas - zakres pracy - cennik - dojazd - kontakt - inne- autor strony *michal matuszewski*